Grupinė nuotrauka prieš startą

Wow! Ko gero geriausias šių metų įvykęs važiavimas - pilnas ne patirties, o potyrių.

Atsikeliu pats 4:42, reiškias turiu 18 minučių pagulėjimo iki žadintuvo, todėl užsimerkiu ir snūduriuoju. Prabundu, pasitikrinu laikrodį. Rodo jis 4:58. Aha, iš karto prisiminiau realiatyvumo teoriją. :smirk: Keliuosi. Užsimauniu dviratininko šortus, užsikaičiu arbatos ir einu į šaldytuvą pažiūrėti ką gero papusryčiauti. Randu kiaušinių. Deja, su pasibaigusia galiojimo data. Tačiau randu ir antrą pakuotę. Išsiimu tris ir ruošiuosi pakepti ant keptuvės.

Papusryčiavęs pasiimu chamois kremo, išsitepu gausiai šortų paminkštinimą. Tada pasiruošiu dvi gertuves: į vieną įsipilu vandens, į kitą - pastiprinto elektrolitų gėrimo. Apsirengiu likusią dviratininko aprangą, ant viršaus užsivelku šiltesnius kasdieninius rūbus ir išeinu pakuotis į išsinuomotą Toyota Yaris.

Įvažiavęs į Trakų centrą pamatau gardus ir užrašus “Trakų pusmaratonis”. Puiku, galvoju… Važiuoju toliau ir pamatau besiparinančius kelis vairuotojus, bandančius apvažiuoti gardus. Galiausiai aš juos visus aplenkiu, nulekiu greitai iki pilies, bet ten - finišo linija, daugybė žmonių ir jokio privažiavimo. Pasižiūriu į galinį veidrodėlį ir pamatau už manęs susidarusią automobilių koloną. Šaunu atbulinę eigą ir važiuoju kelis šimtus metrų atbulas, kol pamatau galimybę apsisukti. Tai padaręs nulekiu į Anupriškes kitu keliu mintyse tikėdamasis, jog žiedas tarp Vievio ir Trakų nebus uždarytas. Kas keisčiausia šioj istorijoj yra tai, jog eismas toje atkarpoje buvo uždaromas tik man paliekant miesto centrą. :angry:

TonyResort pasiekiu greitai, ir kaip vėliau supratau iš organizatorių, buvau pirmas atvažiavęs dviratininkas. :sunglasses: Na pirmas bet jau šioj srity. :sweat_smile: Gaunu randonieriaus lapuką ir einu tvertis dviratį iš bagažinės.

Startuoju gale neskubėdamas, priekyje nulekia smarkuoliai, aš lieku su BestTeam nariais, tačiau nesėdžiu ant rato - bandau atsikovoti garbę iš 300km breveto ir minti vienas.

:heavy_plus_sign: Buvo gerai:

 • važiavimas be grupės, buvimas su savimi. Buvo tooookia gera meditacija!
 • Chamois kremas. Apie 280km nejaučiau jokių nepatogumų užpakalinėje dalyje, o ir šiaip - atsigavimo metu viskas labai greitai atsigavo;
 • važiavimas be pirštinių dienos metu. Jausdavau kada reiktų pakeisti rankų poziciją, praktiškai nebuvo jokio skausmo rankų srityje;
 • lietaus striukė su dideliu kapišonu. Tiesiog life-saver’is; :satisfied:
 • haliucinacijos su kiškiais ir kačiukais. Iš tikro arčiau privažiavus išryškėdavo, jog tai tiesiog kelio stulpelis. Nesu to dar patyręs, bet patiko; :sweat_smile:
 • Iš pradžių buvau nusivylęs nauju dinamos žibintu, tačiau pareguliavus kampą ohoho kaip pradėjo šviesti!
 • Vandeniui atsparūs pašiltinimai. Nors jie ne tokie šilti, bet savo funkciją atlieka.
 • Dalinai gerai veikė maitinimosi/poilsio strategija. Stojau labai mažai ir trumpai, buvau pasiruošęs maisto kiekvienai valandai, tačiau po pusės kelio organizmas norėjo kažko kito.
 • Kola. Labai skani buvo.
 • Kvėpavimas per nosį. Tai pavyko išlaikyti beveik visą kelią, išskyrus gal paskutinius 25km.
 • SIS energetiniai batonėliai.

:heavy_minus_sign: Reiktų keisti:

 • jei prognozuojamas bent jau minimalus lietus, visada užsidėti purvasargius!
 • Visada darytis kelis elektrolitinius buteliukus, atsisakyti vandens buteliuko;
 • jei prognozuojamas lietus, pasiimti atskiras kojines ir plastikinius maišelius;
 • daugiau treniruotis :sweat_smile: . Išvažiavau šį brevetą ant dviračio paskutinį kartą sėdėjęs buvau 300km brevet’e, tai po ~80km jutau, kaip įsitempė _hamstring’as__. Realiai su ranka galėjau jį paliesti. Aišku keturgalviai raumenys irgi kentėjo…

:skull: Netektys:

 • dėl mirusios baterijos (?) nepavyko įrašyti mynimo galios ir kojų apsukų. :grin:

Ukmergėj, pirmame checkpoint'e

Maitinimosi planas (6800kJ, realiai išnaudojau 6791kJ !):

Valanda / Maistas
1h - 2 bananai
2h - 2 bananai
3h - 1 batonėlis
4h - 1 geliukas
5h - 1 batonėlis
6h - 1 geliukas
7h - 1 batonėlis
8h - 1 geliukas
9h - 1 batonėlis
10h - 1 geliukas
11h - 1 batonėlis
12h - 1 geliukas
13h - 2 geliukai
14h - 2 geliukai
15h - 2 geliukai
16h - 2 geliukai
17h - 2 geliukai

Realiai gavosi:

Valanda / Maistas
1h - 2 bananai
2h - 2 bananai
3h - 1 batonėlis
4h - 1 geliukas
5h - 1 batonėlis
6h - 1 geliukas
7h - 1 batonėlis
8h - 1 geliukas
9h - 1 batonėlis
10h - 1 geliukas
11h - 1 batonėlis
12h - 1 geliukas
? h - Dešrainis, kava, arbata
? h - Kola
? h - Kofeino geliukas