self-hosted aplikacijų nuorodų skydeliai
Pajunginėjant po truputį savo infrastruktūrą ant Docker’io, kilo noras turėti kažkokį nuorodų skydelį, kuriame galėčiau patogiai paspausti ant aplikacijos, ir mane naršyklė galėtų nuvesti tiesiai į ją. Paskyriau Velykinį savaitgalį self-hosted dashboard’ų išmėginimui, išbandžiau jų gal visą krūvą, tačiau labiausiai patiko Heimdall, Homer ir DashMachine. Apie kiekvieną iš jų - žemiau.
Heimdall buvo pirmasis pretendentas. Pavadinimas pasiskolintas nuo komiksų herojaus. Pirmasis įspūdis - labai teigiamas. Viskas gražu ir elegantiška. Docker konteinerio pakūrimas buvo sklandus. Susidėjau visas savo naudojamas aplikacijas ir bendras vaizdas atrodė tobulas. Pastebėjau, kad Heimdall moka iš tam tikrų aplikacijų pasiimti dinamišką informaciją ir ją atvaizduoti. Kaip tik tokią aplikaciją ir turėjau - Miniflux. Bandžiau ją užkonfigūruoti, tačiau nesėkmingai. Išsiaiškinus paaiškėjo, kad slaptažodis į Miniflux API nėra paduodamas, tačiau pakeitus šios aplikacijos konfigūracinės formos slaptažodžio laukelio tipą iš password į text - viskas suveikė. Kilo mintis, jog projektas nėra labai palaikomas, tai patvirtino Github’e esantys paskutinių commit’ų datos ir komentarai merge request’uose. Projekto autorius po truputį perrašo projektą nuo nulio ant VueJS ir neapsiima dabartinės versijos palaikymu. Liūdna.
Antrasis eilėje - DashMachine. Projektas visai šviežias, kelių mėnesių senumo. Kilo problemų pasikeliant Docker konteinerį, mat prieš paleidžiant aplikaciją jau iš karto reikia atlikti duombazės migracijas. Susitvarkius problemas ir pasileidus projektą bendras įspūdis būtų - OK. Viskas konfigūruojama INI faile, beveik viską galima užkonfigūruoti kaip nori. Pradinis vaizdas - pilkokas, nes nėra jokio gražaus background’o. Didelis pliusas - moka pasiimti informaciją iš kitų API. Nors projektas parašytas su Python, kodas yra gana chaotiškas, o pats autorius planuoja ateityje visas DB migracijas išmesti. Keli didesni minusai būtų tokie, kad INI konfigūracija po kelių aplikacijų pajungimų atrodo kaip didelis raudų kalnas, taip pat informaciją iš trečiųjų šalių API reikia atnaujinti rankute.
Na ir paskutinis - Homer. Tai pats paprasčiausias projektas - viskas yra sugeneruojama statiškai, konfigūruojama per YAML failą. Turi dark theme, tai atrodo visai neblogai. Kilo keli klausimai, pavyzdžiui, kokią paskirtį atlieka tag’ai? Projektui duočiau didelį pliusą už implementaciją ir idėją, o minusą - už negalėjimą pasiimti informacijos iš trečiųjų šalių API.
Asmeniniam naudojimui pasirinkau Heimdall. Projektas senas, nepalaikomas, parašytas su Laravel 5 (!!!), bet… Manau bus verta prikelti iš numirusių ir pritaikyti asmeniniams poreikiams :)